ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ  ΑΣΤΕΡΑΣ 2004-  AFC ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΥ (ΔΑΙΔΑΛΟΣ) -= 1-1

Ημερομηνία διεξαγωγής αγώνα : 23 Ιανουαρίου 2010 / Ώρα :14.00 πμ.

Συνθήκες αγώνα: Καιρός : Πολύ κρύο / Θερμοκρασία : 4-5ο C.

1 - 1 26ο λεπτό 2ου ημιχρόνου δεχθήκαμε την ισοφάριση από τη αντίπαλη ομάδα

Περιγραφή:

Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες.
Από όσα είπαν οι γονείς των παιδιών μας το αποτέλεσμα προέκυψε :

Γιατί χάναμε περισσότερες πρώτες μπαλιές από ότι συνήθως,

Γιατί ξανα-είχαμε το πρόβλημα στην τελική προσπάθεια με πολλά τετ-α-τετ και μετά το 1-0 που θα καθάριζαν το παιχνίδι και πριν αλλά και μετά την ισοφάριση.

Γιατί στο μέσο του 2ου ημιχρόνου ο αντίπαλος προπονητής έβαλε 2η εντεκάδα με ξεκούραστα παιδιά που άσκησαν μεγαλύτερη πίεση και έφεραν δυσκολία στις μεταβιβάσεις των παιδιών μας,

Γιατί θα λείπουν ανάσες από τον πάγκο

Γιατί το αγαπημένο μας κοράκι δεν έδωσε ένα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό

Γιατί είχε ανάδρομο ΕΡΜΗ (@@@ώ την ατυχία μας)

Γιατί το πριμ που υποσχέθηκε ο πρόεδρος ήταν μικρό….

και για πολλούς άλλους λόγους που οδήγησαν κάποιους από τους στεναχωρημένους γονείς να πνίξουν τη στεναχώρια τους σε ουζερί της Καισαριανής.

Όπως θα δείτε και σε σχετική φωτογραφία το γκολ μας μπήκε στο 17ο λεπτό του 1ου ημιχρόνου μετά από δυνατό σουτ του Μυλωνά στο ¨παραθυράκι¨ της κλειστής γωνίας του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Η ισοφάριση ήρθε λίγο πριν το τέλος του αγώνα, μετά από λάθος πάσα παίκτη μας μέσα στην περιοχή μας και κοντινό σουτ αντιπάλου.